Azerbaycan Turu'nda Şampiyon Torku ŞekersporTürkiye'nin ilk ve tek Kıta Bisiklet Takımı olan "Torku Şeker Spor" 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda elde ettiği müthiş başarılardan hemen sonra katıldığı Azerbaycan Bisiklet Turu'nda da harikalar yaratarak şampiyon oldu.

1-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Azerbaycan Bisiklet Turu'nda tamamı ülke ve milli takımı olmak üzere 24 takımdan 142 sporcu mücadele etti. Sporcular 5 etaptan oluşan Azerbaycan Turu'nda 5 etapta 771 km. yol katetti.

Torku Şekerspor Sportif Direktör Mehmet Şafakcı önderliğinde Azerbaycan Turu'nda  Mustafa Sayar, Yuriy Metlushenko, Andrey Mizurov, David de La Fuente, Nazım Bakırcı ve Sergiy Grechyn ile mücadele etti. Türkiye Turu'nun şampiyonu Mustafa Sayar ise 1. etabın başlarında gıda zehirlenmesi sonucu yarışı terketmek zorunda kaldı.

Torku şeker spor Azerbaycan turu

Azerbaycan Turu'nun (Bakü - Bakü) arasında geçilen 157 km'lik 1. etabında Torku Şeker'in Ukraynalı sporcusu Sergiy Grechyn tekerlek farkıyla 4. oldu.

(Bakü - İsmayili) arasında geçilen ve turun kraliçe etabı olan 183 km'lik 2. etabını muhteşem bir performans sonucu unutulmaz bir zafere imza atan Sergiy Grechyn kazanarak Genel Ferdi Klasmanda da 1. sıraya yükseldi.

Başarılı sporcu Sergiy Grechyn'i diğer etaplarda da koruyarak en yakın rakipleriyle arasındaki zaman farkının kapanmasını önleyen Torku Şekerspor mükemmel bir takım olma ruhunuda ortaya koyarak 2013 Azerbaycan Turu'nun şampiyonu oldu.

  • Paylaş

Haberler & Duyurular