Cihanbeyli bölgesinde üreticilerle buluşan Pankobirlik Genel Başkanı Sn. Recep Konuk davulla zurnayla karşılandı

Üreticilerle buluşma gezisinin Cihanbeyli ayağında Taşpınar, Günyüzü, Yapalı ve Yeniceoba Kasabaları ile İnsuyu-Pınarbaşı ve Ağabeyli’de üreticilerle bir araya gelen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a üreticiden tam destek.  Altınekin Keşlik mevkiinde 500 araçlık konvoyla karşılanan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a eşlik eden coşkulu, heyecanlı kalabalık Başkan Konuk’u bağrına bastı.
Cihanbeyli Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Önal, Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan, Dedeler Belediyesi, Oğuzeli Belediyesi, Günyüzü, Yapalı, Yeniceoba,Kuşça, Bulduk, İnsuyu Belediye Başkanları ile Cihanbeyli ve Altınekin Ziraat Odası Başkanları’nın da destek verdiği üreticilerle buluşma toplantısı gün boyunca aynı coşku ve heyecanla sürdü.

İlk olarak 500 araçlık konvoyla Taşpınar Kasabası’na giden Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a burada büyük ilgi gösterildi. Başkan Konuk’u dinlemeye gelen yüzlerce üretici “En büyük Başkan, bizim Başkan” ve “Recep Konuk nerede, Çiftçi orada” sloganlarıyla Konuk’un konuşmasını sık sık kesti. Üreticilerin dertlerini, sorunlarını dinleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üreticilerden gelen talep üzerine, üreticilerin zor durumda olduğunu ve taleplerinde haklı olduğunu belirterek genel kurul var diye üreticiyi naçar bırakamayacaklarını vurgulayarak üreticilere avans desteği verileceğini açıkladı.


Konuk, “Bizim görevimiz üreticilerimizin mutluluğu ve refahını sağlamaktır. Yapılan her yatırım üretime yönelik olarak yapılmış ve üreticilerin daha çok gelir elde etmeleri için planlanmıştır. Bugün Altınekin ilçemize yaptığımız Ham Yağ Tesisleri ile üreticilerimizin ürün deseni çeşitlenmiş ve şeker pancarı, arpa ve buğdayın yanı sıra Ayçiçek ekimi de başlamıştır. Ham Yağ Tesisleri’nin devreye girmesiyle daha önce 800-900 lira olan Ayçiçek fiyatı 1500- 1600 liralara çıkmıştır. Bu bizim yaptığımız tesisler sayesinde olmuştur. Patateste de durum aynı. Ödemiş’te 8 kuruş, Niğde ve Nevşehir’de 25 kuruş olan patatesi biz kendi üreticimizden 40 kuruşa aldık. Neden? Bizim derdimiz üreticimizin kazanması, onların ayakta kalması ve fukaralığın yok edilmesi içindir. Bizim tek kaygımız üreticimizin mutluluğu ve refahıdır” dedi.
Günyüzü, Yapalı ve Yeniceoba kasabalarında da büyük bir kalabalık tarafından davullarla-zurnalarla karşılanan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, kendisine gösterilen sevgi karşısında bir hayli duygulandı ve, “Benim üreticim, kimin kendisine sahip çıktığını çok iyi bilmektedir. Kadirşinas üreticilerimizin bu heyecanı bana bir kez daha, daha çok çalışmamız gerektiğini hatırlattı. İşimiz çok, gideceğimiz çok yol, yapacağımız daha çok hizmet var” diye konuştu.


 

İnsuyu-Pınarbaşı’nda da davul-zurna eşliğinde kabalalık bir üretici topluluğu tarafından karşılanan Recep Konuk için kurban kesildi. Üreticiler, Recep Konuk’un yanında olduklarını bir kez daha belirtirken desteklerini sloganlarla ifade ettiler ve yaptıkları hizmetlerin unutulmaz olduğunu dile getirdiler.
 

  • Paylaş

Haberler & Duyurular