Konya Şeker Atatürk'ü andıTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Konya Şeker Kampusu’nda da düzenlenen sade bir törenle anıldı.

Dini ve milli bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde, ulu önderi vefatının sene-i devriyesinde dualarla andı. Konya Şeker Kampusu içerisinde bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen anma törenine Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Kayhan, Yönetim Kurulu üyeleri Savaş Kayhan, Zeki Gözel ve Seyit Ali Çöğürcü, AB Holding CEO’su Hamdi Bağcı, AB Holding ve iştiraklerinin yöneticileri ile Konya Şeker çalışanları katıldı.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan 75 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’de tüm ülke genelinde başlayan siren sesleri ile birlikte Konya Şeker’de de sirenler çalmaya başladı ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın ardından Şeker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları şiirler okundu ve Atatürk Oratoryosu sunuldu.

Konya Şeker’de düzenlenen tören, hafta sonu olmasına rağmen kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi ve öğrencilerin Atatürk Oratoryosu sunumu sırasında törene katılanlar arasında duygulu anlar yaşandı.  • Paylaş

Haberler & Duyurular